webinar

CZARTER BEZ RYZYKA!

Błędy w umowie czarterowej? To się zdarza. Tylko po co ryzykować?! Obejrzyj nagranie webinaru CZARTER BEZ RYZYKA, a dowiesz się, jak podpisać bezpieczną umowę czarterową. 

Czarter bez ryzyka – podpisz dobrą umowę czarteru i ciesz się beztroskim urlopem na jachcie, motorówce lub hausebocie!

Obawiasz się, że nie rozumiesz wszystkich zapisów w umowie czarterowej? Planujesz swój pierwszy czarter i chcesz, aby wszystko przebiegło bezproblemowo? Masz wątpliwości, czy Twoja umowa czarterowa jest wystarczająco bezpieczna?

Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś_eś „tak”, ten webinar jest dla Ciebie! „Czarter bez ryzyka” to praktyczne szkolenie online, które nauczy Cię, jak zawierać umowy czarterowe, aby uniknąć stresu i niepotrzebnych kosztów.

Webinar poprowadzi:

ADWOKAT PAULINA POSZYTEK

Ekspertka w prawie, z doświadczeniem w reprezentowaniu żeglarzy w sporach sądowych.

Twórca bloga “Prawo dla żeglarzy”.

Dlaczego warto?

Czego dowiesz się na webinarze?

Dowiesz się, dlaczego umowy czarterowe dotyczące jachtów, motorówek i housebotów nie podlegają regulacjom prawnym dotyczącym czarteru. Natomiast poznasz które przepisy, mają zastosowanie przy zawieraniu takich umów zarówno na gruncie prawa polskiego jak i zagranicznego.

Zrozumiesz, na jakich podstawach prawnych opiera się najem jednostek pływających oraz które sądy mają kompetencje do rozstrzygania sporów wynikających z takich umów.

Dowiesz się jakie zapisy dotyczące kaucji powinny być zawarte w Twojej w umowie, aby zminimalizować ryzyko jej utraty.

Dowiesz się, jakie są najczęstsze i najbardziej problematyczne błędy w umowach czarterowych oraz jakie konsekwencje mogą wynikać z nich w sporach prawnych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Poznasz szczegółowo, jakie role i obowiązki w czarterze pełnią właściciel jachtu, agent, armator czy baza czarterowa, oraz jak ich odpowiedzialność wpływa na jakość obsługi i bezpieczeństwo Twojego wypoczynku.

Zdobędziesz wiedzę, jak przygotować się na ewentualny spór sądowy, jakie formalności są wymagane w Polsce i zagranicą oraz jakie przepisy prawa europejskiego mają zastosowanie w konfliktach międzynarodowych.

Dowiesz się, jak złożone są powiązania między właścicielem, agentem, armatorem a najemcą wpływają na proces czarteru i jakie znaczenie mają te relacje dla Twojego spokojnego pływania.

Poznasz konkretne przykłady problematycznych sytuacji, takich jak niesprawność steru strumieniowego czy niedostarczenie zarezerwowanego jachtu, aby lepiej zrozumieć moc dobrze spisanej umowy w sądzie. Analiza zostanie przeprowadzona na podstawie realnych rozpraw sądowych, w których prowadząca mecenas Paulina Poszytek wywalczyła odszkodowanie dla żeglarza.

Dowiesz się, jakie przepisy prawa polskiego i europejskiego należy stosować oraz gdzie można skutecznie dochodzić swoich roszczeń, aby uniknąć problemów prawnych związanych z międzynarodowymi umowami czarterowymi.

KUP DOSTĘP DO NAGRANIA WEBINARU!